Čo je trichológia?

Trichológia je vedný odbor zaoberajúci sa štúdiom vlasovej pokožky a vlasov, ich prirodzenou čistotou, hygienou a komplexnou starostlivosťou o ne. Vznikla prepojením oblastí dermatológie, kozmetológie, biológie a genetiky. Dokáže odpovedať a pomôcť v otázkach problematiky vlasovej pokožky a vlasov v snahe o zlepšenie a udržanie kvality ich stavu.

Mnohí z nás kladieme prehnaný dôraz na starostlivosť o vlasy a zabúdame pri tom na starostlivosť práve o vlasovú pokožku. Toto vedie veľmi často ku vzniku alebo zhoršeniu stavu ochorenia vlasovej pokožky a problematiky s ňou spojenej. 

Našou primárnou snahou je odvrátiť klientovu pozornosť od nákupu prílišného množstva produktov na základe reklamy a neodborných odporúčaní a zúfalého, bezcieľneho skúšania prípravkov, pod ktorých ťarchou pokožka častokrát začne trpieť omnoho viac, vznikajú ďalšie problémy a klient sa ocitá v začarovanom kruhu. Čím skôr sa takýto človek zverí do rúk odborníka (trichológa), tým je väčšia šanca na rýchle odstránenie problémov. 


Trichologické vyšetrenie

Zmyslom vyšetrenia je správna diagnostika vlasovej pokožky a vlasov, na základe ktorej vieme určiť skutočnú príčinu Vašich problémov a poskytnúť riešenie na mieru.

Pri prvej návšteve trichológa Vás čaká rozhovor za účelom zistenia čo najväčšieho množstva informácií o stave jeho pokožky a vlasov. Pýtame sa napríklad na spôsob starostlivosti o vlasy, používané prípravky, chemické zásahy, akými sú farbenie vlasov či odfarbovanie. Zisťujeme genetickú záťaž v priamej línii, prekonané a súčasné ochorenia, stravovacie a pitné návyky. Následne zmapujeme stav vlasovej pokožky, jej pružnosť a hydratáciu. Manuálnym pretiahnutím vlasov medzi prstami skúmame úroveň padania vlasov a nasleduje vyšetrenie trichokamerou.

Trichokamerou sa vyšetrí vlasová pokožka a stav vlasových stvolov a vlasových cibuliek (trichokamerou je možné odhaliť mnohé detaily z vášho života, napríklad či ste milovník kávy, či ste pred pár mesiacmi prestali užívať hormonálnu antikoncepciu alebo či ste absolvovali drastickú diétu). Aktuálny stav sa fotografuje a uchováva do Vašej budúcej návštevy pre objektívne zhodnotenie výsledkov terapie.

Pri kontrolnej návšteve urobíme opäť diagnostiku pomocou trichokamery a konzultujeme s Vami doterajší priebeh terapie, okrem iného aj pomocou porovnania fotografií. Výsledky terapie a aktuálny stav opäť zaznamenávame do klientskej karty a následne upravujeme samotný terapeutický plán.

Kontrolné vyšetrenia sú indikované do úplnej absencie problémov. Doba terapie je veľmi individuálna a závisí na základnej diagnóze a potrebách klienta.

©2021 DIOSA s.r.o. All rights reserved.