Čo je trichológia?

Trichológia je vedný odbor zaoberajúci sa štúdiom vlasovej pokožky a vlasov, ich prirodzenou čistotou, hygienou a komplexnou starostlivosťou o ne. Vznikla prepojením oblastí dermatológie, kozmetológie, biológie a genetiky. Dokáže odpovedať a pomôcť v otázkach problematiky vlasovej pokožky a vlasov v snahe o zlepšenie a udržanie kvality ich stavu.

Mnohí z nás kladieme prehnaný dôraz na starostlivosť o vlasy a zabúdame pri tom na starostlivosť práve o vlasovú pokožku. Toto vedie veľmi často ku vzniku alebo zhoršeniu stavu ochorenia vlasovej pokožky a problematiky s ňou spojenej. 

Našou primárnou snahou je odvrátiť klientovu pozornosť od nákupu prílišného množstva produktov na základe reklamy a neodborných odporúčaní a zúfalého, bezcieľneho skúšania prípravkov, pod ktorých ťarchou pokožka častokrát začne trpieť omnoho viac, vznikajú ďalšie problémy a klient sa ocitá v začarovanom kruhu. Čím skôr sa takýto človek zverí do rúk odborníka (trichológa), tým je väčšia šanca na rýchle odstránenie problémov. 

©2021 DIOSA s.r.o. All rights reserved.