REKONŠTRUKČNÉ A REVITALIZAČNÉ KÚRY

ČO JE ČO?

A čo je na čo? V dnešnej dobe je v ponuke mnoho ošetrení, ktoré sľubujú okamžitú obnovu a ochranu vlasov. 

Poďme sa teda pozrieť, aký je rozdiel medzi jednotlivými technológiami a ako si vybrať tú správnu.

BOTOX

Vlasový botox je posledná generácia zázračného ošetrenia vlasov. Prírodné a organické zloženie, ktoré má dodatočnú schopnosť reštrukturalizovať veľmi poškodené vlasy. Vlasový botox je ošetrenie, ktoré obnovuje bunky (dna) vlasov a chráni lipidovú vrstvu. Ošetrenie botoxom generuje svoju silu exkluzívnym zmiešaním prírodných enzýmov, aktívneho kolagénu, keratínu, mastných kyselín, olejov, omega-3, bielkovín a aminokyselín. Botoxová kúra vďaka aminokyselinám, ktoré obsahuje, vracia vlasom život. Ide o takzvanú kapilárnu chirurgiu, presnejšie vypĺňa trhliny, ktoré vznikli v kapilárnej kôre z rôznych príčin: farbenie, vyrovnávanie, častý styling, … Výskumníkom sa podarilo izolovať zázračnú molekulu, umožňuje úplne uzavrieť vlasovú kutikulu, podporuje opätovný rast vlasov, opravuje poškodené končeky, Hydratuje, okamžité zabezpečuje silu, odolnosť a pružnosť, chráni vlasy pred voľnými radikálmi, dodáva hebkosť a lesk.

BRAZÍLSKY KERATÍN

Keratínová kúra, niekedy nazývaná aj brazílsky keratín, je chemický postup, ktorý sa zvyčajne vykonáva v kaderníckych salónoch. Dodáva vlasom intenzívny lesk a eliminuje ich krepovitosť, vďaka čomu vyzerajú zdravo a vyživene a narovná ich bez zmeny ich štruktúry. 

– BIXYPLASTIA

Je tiež keratínová vyhladzujúca kúra, ale bez obsahu formaldehydu. dokáže vyplniť pórovitosť vlasov a dodať chýbajúce bielkoviny. V dôsledku chemických úprav alebo jednoducho s vekom strácame bielkoviny, čo spôsobuje, že naše vlasy sú suché, poškodené a krepovité. Opravou vonkajšej vrstvy vlasového vlákna pomáha keratín naše vlasy uhladiť, chrániť, posilniť a zjemniť. 

– NANOPLASTIA 

Inovatívna kúra obnovuje vlasy a zároveň funguje ako účinná metóda vyrovnávania, a zabezpečuje zdravý vzhľad. Základ produktu tvoria aminokyseliny a kolagén. Produkty pre Nanoplastiu sú nasýtené na maximum prospešnými látkami a doplnené o neškodné chemické prvky, ktoré uľahčujú prienik do vlasu a interagujú na bunkovej úrovni. Vzorce pre tento postup sú bohaté na aminokyseliny, ktoré pôsobením teploty prenikajú do kortikálnej vrstvy vlasu. Štruktúra vlasov sa tak stáva silnou a výživné látky sú integrované do vlasov, ktoré ich liečia zvnútra. Ako sa líši od vyrovnávania keratínom? Nanoplastia je liečebná procedúra s efektom narovnania vlasov od 70 do 90%, pričom keratínové ošetrenie je špeciálna procedúra, ktorá vlasy iba narovná. Keratínové vyrovnávanie vlasy neozdraví, pretože jeho zloženie nepreniká do kôry vlasu tak ako zloženie Nanoplastie.

ROZDIEL MEDZI VLASOVÝM BOTOXOM A KERATÍNOM

Hlavným rozdielom medzi keratínom a botoxom je výsledok, ktorý hľadáte

Ak hľadáte vyrovnávanie vlasov, Keratín bude pre vás tou najlepšou voľbou. Ak však hľadáte hĺbkovú kúru, ktorá vaše vlasy opraví a uhladí, no nie narovná, botox je pre vás tou najlepšou voľbou. Keratínová kúra je však primárne určená skôr na vyrovnávanie vlasov ako na opravu vlasov a nie je vhodná pre veľmi poškodené vlasy. Botoxová kúra je určená skôr na opravu a omladenie vlasov ako na vyrovnávanie a je vhodná pre všetky aj veľmi poškodené vlasy. 

Klasická keratínová úprava: pôsobí len na vonkajšiu vrstvu. Výsledok vyrovnávania: 90-100%. 

Liečba bixyplastiou: pôsobí naruby. Výsledok vyrovnávania: 70-90%. 

Liečba nanoplastiou: pôsobí naruby. Výsledok vyrovnávania: až 100 %. 

Keratín zmení vzhľad vlasov, eliminuje krepovatenie a vlasy budú rovné, hodvábne a oveľa lepšie upraviteľné. Botox nielenže mení vzhľad vlasov a vlasy nekrepovatejú, sú lesklé a jemné, ale pôsobí aj zvnútra tým, že ich hydratuje, regeneruje a revitalizuje. V dôsledku toho získate zdravšie vlasy, ktoré sa oveľa ľahšie upravujú.

Ako dlho trvá efekt?

Keratín zvyčajne trvá od 3 do 4 mesiacov. Ak na údržbu použijete správne produkty, výsledky vydržia dlhšie. Botox zvyčajne vydrží 2-3 mesiace. Obe liečby majú kumulatívny účinok. Ak budete ošetrenie opakovať pred úplným zmytím keratínu alebo botoxu, produkt sa nahromadí a výsledky nasledujúceho postupu budú trvať dlhšie.

LAMINÁCIA VLASOV: 

Na vlasy sa nanáša tenká vrstva laminátu, ktorý je väčšinou zložený z účinných látok, ako je želatína, keratín alebo oleje, aby zanechal vlasy mäkšie na dotyk a s intenzívnym leskom. Revitalizujúca laminácia sa aktivuje teplom, kedy na každom prameni vytvorí ochranný film, ktorý doplní stratené proteíny, ktoré hrajú veľkú úlohu v procese obnovy vlasov. zabráni krepovateniu a rozštiepeniu koncov a to bez toho, aby boli vaše vlasy zaťažené. Hlavným cieľom laminácie vlasov je chrániť vlasy pred stratou vlhkosti spôsobenou slnečným žiarením, toxínmi a častým umývaním. Laminácia vlasov “blokuje” vodu vo vlasoch a zanecháva ich hydratovanejšie a  lesklejšie. Proces laminácie funguje na povrchu vlasov, a preto je bezpečný. Najlepší účinok laminácie sa pozoruje na zafarbených, ondulovaných, rozštiepených a jemných vlasoch. Počas laminácie vlasy príjmu toľko zmesi koľko potrebujú. V závislosti od stavu vlasov účinky laminácie vydržia 3-4 týždne.

©2021 DIOSA s.r.o. All rights reserved.