Búrame bariéry

Mýtus

Najčastejší mýtus o predlžovaní vlasov je, že sa naše vlasy zničia. Poďme sa pozrieť, čo sme za tie roky čo je predlžovanie vlasov na trhu zistili a kam sme sa posunuli. Rozdelila som túto tému na 3 dôležité časti.

1. Prečo vlastne myšlienka napájať vlasy vznikla?

Pre ženu sú vlasy koruna krásy a zdroj sebavedomia. Bez vlasov o akých snívame, nie sme vo svojej koži. Nepáčime sa sami sebe a sú nám nepríjemné reakcie okolia. V najhorších prípadoch tieto pocity môžu prerásť až do depresie, čo môže mať za následok ďalšie vypadávanie a rednutie vlasov. Môžeme teda povedať, že zahusťovanie a predlžovanie vlasov prospieva aj duševnému zdraviu? Myslím, že určite áno. Už dávno neplatí, že sa za starostlivosť o seba a „malé vylepšenia“ treba hanbiť a schovávať. Ja sama som hrdou nositeľkou napojených vlasov a ten pocit s novými dlhými vlasmi milujem :).

2. Metódy napájania sa počas rokov a s rastúcou popularitou vyvíjali. 

Čo sa týka metódy kapsúl, nemôžeme porovnávať keratín spred 20 rokov s prímesou lepidiel s dnešným hypoalergénnym keratínom, pod ktorým sú vlasy schopné dýchať. Ďalšie dôležité aspekty procesu napájania závisiace na práci majstra sú rozloženie spojov, hrúbka a váha darcovských prameňov a správne uzavretie spojov, aby sa do nich nedostala voda. Tapes sa lepia pomocou chirurgického lepidla a váha vlasov je krásne rozložená na širšiu plochu. Odpájanie je jednoduché, pomocou špeciálnej vodičky bez akéhokoľvek poškodenia. Metóda ice extensions je aplikovaná pomocou gél lepidla, ktoré je zložením podobné lepidlu na riasy, a pri správnom aplikovaní a odpájaní je tiež skoro nemožné vlasy poškodiť. Našívanie vlasov je taktiež obľúbená a rýchla metóda, kde je najdôležitejšie správne rozložiť váhu vlasov a pevne prišiť o vrkôčiky napletené vo vlasoch. Napletanie kanekalonu je zas pár týždňová záležitosť, super keď chceme experimentovať s farbami a na to poznám skvelú odborníčku – braiderku, ku ktorej Vás rada odporučím.

K ostatným metódam na trhu ako napr. kovové spoje či plastové trubičky, s ktorými nepracujem sa vyjadrovať nechcem, lebo ich nemám rada, ale zároveň ich nechcem dehonestovať. Je na každom klientovi, aby si vybral podľa vlastného úsudku, zistených informácií a sympatií.

3. Domáca starostlivosť. 

Po odchode zo salónu je všetko vo Vašich rukách. Už máte svoj poklad na hlave a nejaké rady od majstra napájania, ktoré treba dodržiavať. Najčastejšie sú: PRAVIDELNE SA ČESAŤ. A správne sa česať. Nešklbať, netrhať, neuzliť. Trpezlivo a po prameňoch odspodu rozčesávať. Je to naozaj najdôležitejšia časť domácej starostlivosti. Významne tým predlžujete čas prepájania a životnosť vlasov. Taktiež sa odporúča spať v zapletenom vrkoči, aby sme zbytočne svoje nové dlhé vlasy neuzlili a pravidelne si oddeľovať spoje, aby sme zabránili dredovaniu. Dôležitý je aj výber kozmetiky. Sú metódy, ktoré vyžadujú špeciálnu kozmetiku a hlavne zložky, ktoré by nemala obsahovať, napr. oleje, tuky, silikóny. Dôležité je ale pokožku udržiavať čistú, to znamená zvoliť šetrný čistiaci šampón a v dĺžkach vlasy hydratovať, preto je dobrá maska nevyhnutnosť. Keďže každej klientke rastú vlasy rozdielnym tempom a čas prepojenia sa určuje individuálne, pravidelná kontrola v salóne Vám zaručí, že vlasy prepojíme na čas a vyhnete sa tak zbytočnému uzleniu a bolestivému odpájaniu.

 

                                                                                                                                                     Lucia Žec

©2021 DIOSA s.r.o. All rights reserved.